לוטו שיטתי

לוטו שיטתי הוא אחד מדרכי ההשתתפות בהגרלת תוצאות הלוטו. בלוטו שיטתי, המשתתף רוכש חבילה של ניחושים באמצעות מילוי טבלת משחק בודדת. במסלול זה, המשתתף צריך לסמן בין שמונה ל-12 מספרים, בשונה ממסלול הלוטו הרגיל בו מסמנים שישה מספרים. חבילת הניחושים תכלול את כל השישיות שאפשר להרכיב מן המספרים בקבוצה שהמשתתף סימן. למעשה, שחקן הממלא בטופס הלוטו השיטתי שמונה מספרים, רוכש למעשה הימור על 28 הרכבים של שישה מספרים שאפשר לבנות משמונת המספרים שבחר. הלוטו השיטתי מציע לקהל המהמרים דרך נוחה להמר בפעם אחת על מספר ניחושים גדול באמצעות תהליך סימון פשוט וקצר.

למי שמשתמש בלוטו השיטתי ומהמר על אותה סדרת מספרים 28 פעמים, סיכוי נמוך פי 28 לקלוע לניחוש הנכון בהשוואה למי שמהמר על 28 סדרות שונות. בנוסף, מי שהימר על אותה הסדרה בכל הטבלאות ששלח, כל ניחושיו יהיו מוצלחים באותה המידה בדיוק, כי הרי מדובר באותו הניחוש עצמו. אם יזכה בפרס כלשהו בעבור ניחוש מספרים נכונים, הוא יהיה זכאי לפרס זה 28 פעם.

בטופס הלוטו השיטתי, הניחושים בו אמנם אינם זהים זה לזה, אך מידת הדמיון ביניהם רבה. הסדרות בטופס השיטתי עשויות כולן מאותן אבני יסוד, אותם שמונה מספרים שנבחרו. הרכב המספרים של צירוף אחד בטופס, זהה כמעט לגמרי להרכב המספרים של צירוף אחר באותו הטופס. לכל שישיית מספרים בטופס יש חפיפה כמעט מוחלטת על חלק מהשישיות השכנות שלה, ומכנה משותף נרחב עם אחרות. מבחינת העניין ההסתברותי, על הלוטו השיטתי חל סיכוי מופחת לזכייה ושותפות גורל בין הניחושים.

תגובות

תגובות

פורסם בקטגוריה לוטו, לוטו אונליין, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>